715P15352JD3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
715P15352JD3
715P15352JD3
型号
715P15352JD3
品牌
描述
CAP FILM 0.015UF 5% 200VDC RAD
数据表
715P15352JD3.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
715P15352JD3
内容 *
    715P15352JD3 规格
    SeriesOrange Drop® 715P
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.015 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.375" (9.52mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" Dia x 0.701" L (7.10mm x 17.80mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC155V
    Voltage Rating - DC200V
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C