715P102516LD3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
715P102516LD3
715P102516LD3
型号
715P102516LD3
品牌
描述
CAP FILM 1000PF 5% 1.6KVDC RAD
数据表
715P102516LD3.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
715P102516LD3
内容 *
    715P102516LD3 规格
    SeriesOrange Drop® 715P
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.720" (18.30mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.291" Dia x 1.252" L (7.40mm x 31.80mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.583" (14.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C