685MMR250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
685MMR250K
685MMR250K
型号
685MMR250K
品牌
描述
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL
数据表
685MMR250K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
685MMR250K
内容 *
    685MMR250K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance6.8 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C