664LC4102K5LM8
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
664LC4102K5LM8
664LC4102K5LM8
型号
664LC4102K5LM8
品牌
描述
CAP FILM 0.66UF 1KVAC CHAS MT
数据表
664LC4102K5LM8.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
664LC4102K5LM8
内容 *
    664LC4102K5LM8 规格
    SeriesLC4
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.66 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.358" (34.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.8 mOhms