664HC4102K2EM8
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
664HC4102K2EM8
664HC4102K2EM8
型号
664HC4102K2EM8
品牌
描述
CAP FILM 0.66UF 1KVAC CHAS MT
数据表
664HC4102K2EM8.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
664HC4102K2EM8
内容 *
    664HC4102K2EM8 规格
    SeriesHC4
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.66 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.193" (30.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.8 mOhms