565MMR100K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
565MMR100K
565MMR100K
型号
565MMR100K
品牌
描述
CAP FILM 5.6UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
565MMR100K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
565MMR100K
内容 *
    565MMR100K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance5.6 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.327" W (26.00mm x 8.30mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C