564PMB202KTP0
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
564PMB202KTP0
564PMB202KTP0
型号
564PMB202KTP0
品牌
描述
CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC SCREW
数据表
564PMB202KTP0.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
564PMB202KTP0
内容 *
    564PMB202KTP0 规格
    SeriesPMB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.56 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)1.811" (46.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3 mOhms