504HC1700K2SM6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
504HC1700K2SM6
504HC1700K2SM6
型号
504HC1700K2SM6
品牌
描述
CAP FILM 0.5UF 10% 700VAC CHASS
数据表
504HC1700K2SM6.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
504HC1700K2SM6
内容 *
    504HC1700K2SM6 规格
    SeriesHC1
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.201" (30.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1 mOhms