474MWR102K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
474MWR102K
474MWR102K
型号
474MWR102K
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL
数据表
474MWR102K.pdf
交付服务
474MWR102K
内容 *
    474MWR102K 规格
    SeriesMWR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.01 Ohms