474MSR630K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
474MSR630K
474MSR630K
型号
474MSR630K
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
数据表
474MSR630K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
474MSR630K
内容 *
    474MSR630K 规格
    SeriesMSR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.531" W (32.00mm x 13.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C