473PPB162K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
473PPB162K
473PPB162K
型号
473PPB162K
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 1.6KVDC RAD
数据表
473PPB162K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
473PPB162K
内容 *
    473PPB162K 规格
    SeriesPPB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsCommutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC650V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C