473PPB102K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
473PPB102K
473PPB102K
型号
473PPB102K
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
数据表
473PPB102K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
473PPB102K
内容 *
    473PPB102K 规格
    SeriesPPB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsCommutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C