473MKP275KD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
473MKP275KD
473MKP275KD
型号
473MKP275KD
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 310VAC RAD
数据表
473MKP275KD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
473MKP275KD
内容 *
    473MKP275KD 规格
    SeriesMKP
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.366" (9.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C