44AJGR5750ZA0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
44AJGR5750ZA0J
44AJGR5750ZA0J
型号
44AJGR5750ZA0J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 75UF 5% 700VDC RADIAL
数据表
44AJGR5750ZA0J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
44AJGR5750ZA0J
内容 *
    44AJGR5750ZA0J 规格
    SeriesC44A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance75 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)5.472" (139.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhms