37FB4410A-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
37FB4410A-F
37FB4410A-F
型号
37FB4410A-F
品牌
描述
CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL
数据表
37FB4410A-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
37FB4410A-F
内容 *
    37FB4410A-F 规格
    SeriesMPF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.813" (20.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.630" (66.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C