335MWR400K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
335MWR400K
335MWR400K
型号
335MWR400K
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC AXIAL
数据表
335MWR400K.pdf
交付服务
335MWR400K
内容 *
    335MWR400K 规格
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.886" Dia x 1.850" L (22.50mm x 47.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)536 mOhms