335MWR100K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
335MWR100K
335MWR100K
型号
335MWR100K
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL
数据表
335MWR100K.pdf
交付服务
335MWR100K
内容 *
    335MWR100K 规格
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.512" Dia x 1.142" L (13.00mm x 29.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)536 mOhms