335MWR050K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
335MWR050K
335MWR050K
型号
335MWR050K
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 50VDC AXIAL
数据表
335MWR050K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
335MWR050K
内容 *
    335MWR050K 规格
    SeriesMWR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.394" Dia x 0.807" L (10.00mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC30V
    Voltage Rating - DC50V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)536 mOhms