335MKP275KHF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
335MKP275KHF
335MKP275KHF
型号
335MKP275KHF
品牌
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 310VAC RADIAL
数据表
335MKP275KHF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
335MKP275KHF
内容 *
    335MKP275KHF 规格
    SeriesMKP
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.689" W (31.00mm x 17.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.035" (26.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C