334HC2800K2CM6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
334HC2800K2CM6
334HC2800K2CM6
型号
334HC2800K2CM6
品牌
描述
CAP FILM 0.33UF 800VAC CHAS MT
数据表
334HC2800K2CM6.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
334HC2800K2CM6
内容 *
    334HC2800K2CM6 规格
    SeriesHC2
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC800V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.193" (30.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.8 mOhms