32FD3703A-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
32FD3703A-F
32FD3703A-F
型号
32FD3703A-F
品牌
描述
CAP FILM 3UF 10% 370VAC RADIAL
数据表
32FD3703A-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
32FD3703A-F
内容 *
    32FD3703A-F 规格
    SeriesMPF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.813" (20.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC370V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.300" (58.42mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C