32FB4402A-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
32FB4402A-F
32FB4402A-F
型号
32FB4402A-F
品牌
描述
CAP FILM 2UF 10% 440VAC RADIAL
数据表
32FB4402A-F.pdf
交付服务
32FB4402A-F
内容 *
    32FB4402A-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2 µF
    Lead Spacing0.813" (20.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.440" (61.98mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C