256PHC250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
256PHC250K
256PHC250K
型号
256PHC250K
品牌
描述
CAP FILM 25UF 10% 250VDC AXIAL
数据表
256PHC250K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
256PHC250K
内容 *
    256PHC250K 规格
    SeriesPHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR, Low ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance25 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.260" Dia x 1.811" L (32.00mm x 46.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.4 mOhms