23FD3303A-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
23FD3303A-F
23FD3303A-F
型号
23FD3303A-F
品牌
描述
CAP FILM 3UF 10% 330VAC RADIAL
数据表
23FD3303A-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
23FD3303A-F
内容 *
    23FD3303A-F 规格
    SeriesMPF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.813" (20.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.875" Dia (47.63mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.630" (66.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C