225PHB850K2J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225PHB850K2J
225PHB850K2J
型号
225PHB850K2J
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 850VDC RADIAL
数据表
225PHB850K2J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
225PHB850K2J
内容 *
    225PHB850K2J 规格
    SeriesPHB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC850V
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3 mOhms