225P68391WD3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225P68391WD3
225P68391WD3
型号
225P68391WD3
品牌
描述
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD
数据表
225P68391WD3.pdf
交付服务
225P68391WD3
内容 *
    225P68391WD3 规格
    SeriesOrange Drop® 225P
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing0.375" (9.52mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.701" L x 0.339" W (17.80mm x 8.60mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC70V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C