225P10394XD3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225P10394XD3
225P10394XD3
型号
225P10394XD3
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
数据表
225P10394XD3.pdf
交付服务
225P10394XD3
内容 *
    225P10394XD3 规格
    SeriesOrange Drop® 225P
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing0.374" (9.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.799" L x 0.252" W (20.30mm x 6.40mm)
    Dielectric MaterialPolyester
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.579" (14.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C