225MPW250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225MPW250K
225MPW250K
型号
225MPW250K
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
数据表
225MPW250K.pdf
交付服务
225MPW250K
内容 *
    225MPW250K 规格
    SeriesMPW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.748" Dia x 1.339" L (19.00mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhms