225MMR630K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225MMR630K
225MMR630K
型号
225MMR630K
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
225MMR630K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
225MMR630K
内容 *
    225MMR630K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.787" W (31.00mm x 20.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.161" (29.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C