225MMR100K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
225MMR100K
225MMR100K
型号
225MMR100K
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
225MMR100K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
225MMR100K
内容 *
    225MMR100K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C