224PPA302KS
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
224PPA302KS
224PPA302KS
型号
224PPA302KS
品牌
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 3KVDC AXIAL
数据表
224PPA302KS.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
224PPA302KS
内容 *
    224PPA302KS 规格
    SeriesPPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.142" Dia x 2.323" L (29.00mm x 59.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC750V
    Voltage Rating - DC3000V (3kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.5 mOhms