224MSR250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
224MSR250K
224MSR250K
型号
224MSR250K
品牌
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
数据表
224MSR250K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
224MSR250K
内容 *
    224MSR250K 规格
    SeriesMSR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.038 Ohms