223MPW400K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
223MPW400K
223MPW400K
型号
223MPW400K
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 400VDC AXIAL
数据表
223MPW400K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
223MPW400K
内容 *
    223MPW400K 规格
    SeriesMPW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.276" Dia x 0.571" L (7.00mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.038 Ohms