222PPB162K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
222PPB162K
222PPB162K
型号
222PPB162K
品牌
描述
CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD
数据表
222PPB162K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
222PPB162K
内容 *
    222PPB162K 规格
    SeriesPPB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsCommutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC650V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C