222MPW630K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
222MPW630K
222MPW630K
型号
222MPW630K
品牌
描述
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC AXIAL
数据表
222MPW630K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
222MPW630K
内容 *
    222MPW630K 规格
    SeriesMPW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.256" Dia x 0.571" L (6.50mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80.381 Ohms