216LC5500K5PM8
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
216LC5500K5PM8
216LC5500K5PM8
型号
216LC5500K5PM8
品牌
描述
CAP FILM 21UF 10% 500VAC CHAS MT
数据表
216LC5500K5PM8.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
216LC5500K5PM8
内容 *
    216LC5500K5PM8 规格
    SeriesLC5
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance21 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.146" (54.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.4 mOhms