168472J100A-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
168472J100A-F
168472J100A-F
型号
168472J100A-F
品牌
描述
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
数据表
168472J100A-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
168472J100A-F
内容 *
    168472J100A-F 规格
    Series168
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance4700 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C