160105K100H-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
160105K100H-F
160105K100H-F
型号
160105K100H-F
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
160105K100H-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
160105K100H-F
内容 *
    160105K100H-F 规格
    Series160
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.532" (13.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C