160104J250D-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
160104J250D-F
160104J250D-F
型号
160104J250D-F
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
160104J250D-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
160104J250D-F
内容 *
    160104J250D-F 规格
    Series160
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C