155PPA122KS
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
155PPA122KS
155PPA122KS
型号
155PPA122KS
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 1.2KVDC AXIAL
数据表
155PPA122KS.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
155PPA122KS
内容 *
    155PPA122KS 规格
    SeriesPPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.220" Dia x 2.323" L (31.00mm x 59.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC550V
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.4 mOhms