155MWR100K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
155MWR100K
155MWR100K
型号
155MWR100K
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL
数据表
155MWR100K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
155MWR100K
内容 *
    155MWR100K 规格
    SeriesMWR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.354" Dia x 1.063" L (9.00mm x 27.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.179 Ohms