155MMR250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
155MMR250K
155MMR250K
型号
155MMR250K
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL
数据表
155MMR250K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
155MMR250K
内容 *
    155MMR250K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C