150684J100FC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150684J100FC
150684J100FC
型号
150684J100FC
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC AXIAL
数据表
150684J100FC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
150684J100FC
内容 *
    150684J100FC 规格
    Series150
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C