150474J250HC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150474J250HC
150474J250HC
型号
150474J250HC
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC AXIAL
数据表
150474J250HC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
150474J250HC
内容 *
    150474J250HC 规格
    Series150
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C