150474J100DC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150474J100DC
150474J100DC
型号
150474J100DC
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC AXIAL
数据表
150474J100DC.pdf
交付服务
150474J100DC
内容 *
    150474J100DC 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.276" Dia x 0.807" L (7.00mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C