150473J400DB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150473J400DB
150473J400DB
型号
150473J400DB
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL
数据表
150473J400DB.pdf
交付服务
150473J400DB
内容 *
    150473J400DB 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C