150473J250BB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150473J250BB
150473J250BB
型号
150473J250BB
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC AXIAL
数据表
150473J250BB.pdf
交付服务
150473J250BB
内容 *
    150473J250BB 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C