150105J100IC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150105J100IC
150105J100IC
型号
150105J100IC
品牌
描述
CAP FILM 1UF 5% 100VDC AXIAL
数据表
150105J100IC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
150105J100IC
内容 *
    150105J100IC 规格
    Series150
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.394" Dia x 0.807" L (10.00mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C