150104J400EC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150104J400EC
150104J400EC
型号
150104J400EC
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL
数据表
150104J400EC.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
150104J400EC
内容 *
    150104J400EC 规格
    Series150
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C