150103J400BB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150103J400BB
150103J400BB
型号
150103J400BB
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC AXIAL
数据表
150103J400BB.pdf
交付服务
150103J400BB
内容 *
    150103J400BB 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance10000 pF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C